UWP1E330MCL1GB Nichicon Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 25volts 33uF 8x5.4 20%
Part Nnumber
UWP1E330MCL1GB
Description
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 25volts 33uF 8x5.4 20%
Producer
Nichicon
Basic price
Nichicon Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD RoHS:  Details Brand: Nichicon Capacitance: 33 uF Voltage Rating DC: 25 V Tolerance: 20 % Ripple Current: 61 mA Minimum Operating Temperature: - 40 C Maximum Operating Temperature: + 85 C Load Life: 1000 h Case Length: 5.4 mm Case Height: 8.3 mm Case Diameter: 8 mm Product: Bi-Polar/Non-Polar Electrolytic Capacitors Dissipation Factor DF: 0.17 Leakage Current: 10 uA Packaging: Reel Series: WP Factory Pack Quantity: 1000 Termination Style: SMD/SMT Type: Aluminum Electrolytic Capacitors
Following Parts
Random Products
(keyword UWP1E330MCL1GB Nichicon Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 25volts 33uF 8x5.4 20%)