LKG1J223MLZS Nichicon CAP ALUM 22000UF 20% 63V SCREW 22000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C
Part Nnumber
LKG1J223MLZS
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 63V SCREW 22000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C
Producer
Nichicon
Basic price
Categories Capacitors Aluminum Capacitors Manufacturer Nichicon Series LKG Packaging Bulk Part Status Active Capacitance 22000µF Tolerance ±20% Voltage Rating 63V ESR (Equivalent Series Resistance) - Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C Operating Temperature -40°C ~ 85°C Polarization Polar Applications Audio Ripple Current - Impedance - Lead Spacing 0.984" (25.00mm) Size / Dimension 2.480" Dia (63.00mm) Height - Seated (Max) 3.937" (100.00mm) Surface Mount Land Size - Mounting Type Chassis Mount Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Following Parts
Random Products
(keyword LKG1J223MLZS Nichicon CAP ALUM 22000UF 20% 63V SCREW 22000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C)