USV1V100MFD1TP Nichicon CAPACITOR ALUM ELEC, 10UF, 35V, 20%, RADIAL
Part Nnumber
USV1V100MFD1TP
Description
CAPACITOR ALUM ELEC, 10UF, 35V, 20%, RADIAL
Producer
Nichicon
Basic price
Capacitance: 10µF ESR: - Lead Spacing: 2mm Lifetime @ Temperature: 10000 hours @ 105°C Operating Temperature Min: -40°C Packaging: Cut Tape Product Range: SV Series SVHC: No SVHC (16-Jun-2014)
Following Parts
Random Products
(keyword USV1V100MFD1TP Nichicon CAPACITOR ALUM ELEC, 10UF, 35V, 20%, RADIAL)